Událost, na kterou se těší celé Radio R a především pak jeho nové tváře. Přesně takové je již tradiční Vítání nováčků Radia R, které se tentokrát konalo v úterý 29. září v brněnském klubu Desert.

Tým Radia R si pro nově příchozí nachystal pestrý program. Na začátku večera každý nováček dostal obálku s neznámým obsahem. Podle obálek se všichni rozdělili do tří skupin a dobrodružná část programu mohla začít. Postupně každá skupina rozbalila své obálky, v nichž už čekal první úkol – složit skládačku, z níž bylo možné vyluštit místo, kam se následně celá skupina vydala záhadnou výpravu. V místě určení už čekalo několik dalších úkolů. Tím nejzásadnějším z nich byl samozřejmě samotný slib věrnosti Radiu R.

Tímto však obřad neskončil. Skupinky, které se již vrátily na místo konání akce, byly pozvány na podium, kde se postupně všichni jejich členové představili svým novým kolegům. Dalším krokem bylo prokázat zapálenost pro práci v Radiu R a to tím, že každý vypil hořící drink. Vše bylo samozřejmě nutné ztvrdit podpisem do rádiové kroniky. Celý obřad byl zakončen až zkouškou důvěry, kde se teprve ukázala víra nováčků v kolektiv, do kterého právě úspěšně vstoupili.

Večer by se samozřejmě neobešel bez skvělé moderátorské dvojice – Tomáš Borůvka a Veronika Kovářová z Odposlechu s Tomem a Verčou. O hudbu se pak starala jiná dvojka z řad vysílajících a sice Pivoth a Kofča z Urban Unity, které v pozdějších hodinách vystřídala rádiová Téčka – Tibor a Terka.

S koncem oficiálního programu samozřejmě večer zdaleka nekončil, protože teprve nyní mohla započít ta pravá socializace a volná zábava. Fronta na baru, plný parket a nálepky kam se podíváš, tak přesně tak nějak by bylo možné popsat způsob, jakým lidé Radia R zakončili tento slavnostní večer.